הידעתם? ניתן לגלוש באופן אנונימי בפייסבוק

הגולשים בפייסבוק? חוששים לפרטיותכם? אם עד היום עשיתם שימוש בשירותי VPN ו – Proxy לגלישה בטוחה יותר, אז רצוי שתדעו שהרשת החברתית מציעה פתרון תמיכה רשמית ב-TOR, שירות הגלישה האנונימי ברשת.

בשלב זה, השירות מוצע רק לאפליקציית האנדרואיד שהגיעה לחנות האנדרואיד, Google Play,  בה נוספה תכונה חדשה המאפשרת להפעיל מצב גלישה בטוח בו התקשורת מתבצעת באופן אנונימי באמצעות השימוש ברשת TOR. נדגיש, שההתקשרות הבטוחה מתבצעת בסיוע של דפדפן Orbot אשר נוכחותו במכשיר נדרשת. התכונה החדשה אידאלית עבור משתמשים אשר מתגוררים במדינות בהן קיימת צנזורה ומעקב אחר משתמשים, אך גם עבור משתמשים המעוניינים לשמור על הפרטיות שלהם ברשת.

בשנת 2014 הקימה הרשת החברתית המובילה בעולם יכולת חיבור מהיר לרשת TOR, שסייעה למי שמעוניין לגלוש דרך דפדפן תומך באופן ישיר.  הגלישה האנונימית מתבצעת דרך מחשבים שונים ברשת ולא תקשורת ישירה דרך המכשיר שלנו לשרתי פייסבוק, כך שלא ניתן לקבל התראות לטלפון. המשמעות היא שכדי לצפות בעדכונים יהיה עליכם להפעיל את האפליקציה באופן ידני.

בבלוג הרשמי של פייסבוק נכתב: “שינוי זה יגדיל את בטחון המשתמשים בפייסבוק ויאפשר שימוש באפליקציה באופן קל ופשוט ללא צורך בשימוש בפתרונות עוקפים, זאת עבור מי שדורש כי הנתונים יוצפנו דרך רשת TOR”.

 

Comments

comments