מתכננים לרכוש מחשב חדש? מיקרוסופט תכפה עליכם את ווינדוס 10

בסוף השבוע האחרון שחררה ענקית התוכנה – מיקרוסופט הודעה רשמית על הסכם חדש שחתמה עם שותפותיה, שהמעבדים החדשים של אינטל, קוואלקום ו-AMD יגיעו עם תמיכה חלקית בלבד ב-Windows 7 ו-8.  עם זאת, בשלב זה מערכות ההפעלה תמשכנה לקבל עדכוני אבטחה וחבילות תוכנה עד ינואר 2020 וינואר 2023 (בהתאמה). מהלך זה צפוי לחסוך ליצרניות השבבים את העבודה הקשה הטמונה בפיתוח ובעדכון הדרייברים למערכות הישנות וכמובן יסייע למיקרוסופט להגביר את קצב הפצתה של מערכת ההפעלה החדשה – ווינדוס 10.

בהודעה רשמית שפורסמה ביום שישי האחרון בבלוג של מיקרוסופט נכתב כי מעבדי Kaby Lake של אינטל, סדרת 8996 של קוואלקום ו-Bristol Ridge של AMD יגבילו את השימוש במערכות ישנות יותר, אך יאפשר את הפעלתה של Windows 10.  המשמעות היא שלא ניתן יהיה להתקין עדכוני אבטחה או רכיבי תוכנה חדשים שיופצו על ידי מיקרוסופט כחלק מחבילת השירות של מערכת ההפעלה. כמו כן, מספר דגמי Skylake החדשים יחסית של אינטל יוגבלו גם הם.

הסקטור העסקי צפוי גם כן להיפגע מהמהלך, כך שלקוחות אשר עושים שימוש בגרסאות ישנות יותר של ווינדוס (7 ו-8) אמורים להפסיק לקבל עדכונים, אך יזכו להקלה מסוימת ויקבלו עדכונים עד ה-17 ביולי 2017.

Comments

comments